Bursa yerel basını ve ulusal basının Bursa temsilcileri Bursa Artvinliler Vakfı üyeleri ile Şavşat’ı ziyaret etti.

Proje kapsamında Artvin ve ilçelerini ziyaret için ilimizde bulunan Bursa yerel basını ve ulusal basın Bursa temsilcileri, Bursa Artvinliler Vakfı üyeleri ve Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş Şavşat’ı ziyaret etti. Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk tarafından misafir edilen ziyaretçi grubu ilk ziyaretini Karagöl’e gerçekleştirdi. Şavşat Belediyesi tarafından yemek ikramı yapıldı. İkramdan sonra gazetecilere röportaj veren Başkan Öztürk: “Öncelikli olarak ilimize ve ilçemize hoşgeldiniz. Göreve geldiğimiz günden buyana ilçemizin tanıtımı için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada bu tanıtımı yeterince yaptığımızı görüyorum. Ancak Şavşat henüz altyapı olarak hazır değil. Gelen misafirlerimizi konaklatabileceğimiz yer sıkıntısı var. İnşallah önümüzdeki yıllarda yatırımcılar ilçemizde bu ve diğer eksiklikleri de fark eder. Ankara, İstanbul ve Bursa ziyaretlerimizde bunu sık sık gündeme getiriyoruz. Bu konuda siz değerli basın mensuplarının da desteklerini bekliyoruz. Tekrar ilçemize hoşgeldiniz.” dedi.

Karagöl programının ardından Cevizli (Tibet) Kilisesi’ni ziyaret eden grup kilise hakkında bilgi alarak köyden ayrıldı. Ziyaretçi grubunun ardından Şavşat Halkeğitim Merkezi tarafından açılan yıl sonu sergisini ziyaret etti. Sergilenen çalışmaların yer aldığı stantları tek tek ziyaret eden grup alışveriş yapmayı da ihmal etmedi.

Akşam Şavşat’ta konaklayan ziyaretçi grubu ertesi gün Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam-Eğitim Merkezi’nde Borçka’ya hareket etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir