Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

“Milletimizin tarih boyunca vatanını ve istiklalini korumak için gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret dolu mücadelelerin en güzel örneklerinden olan Çanakkale Zaferi, ülkesinin bağımsızlığı ve geleceği uğruna gözünü kırpmadan kendi canından vazgeçebilmeyi gösteren bir destan olarak adını tarihe yazdırmıştır.18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir.

Bu zafer ile sadece bir milletin hayatta kalması değil, aynı zamanda geleceği de belirlenmiştir. Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, milletimizin bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü vesilesiyle, milletimizin birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini bir kez daha hatırlatıyor, vatan topraklarını savunmak üzere canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum”

Ahmet Sinan ÖZTÜRK
Belediye Başkanı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir