d100421250

Şavşat ilçe merkezinde bulunan 4 park ve 2 çeşmenin isimleri değiştirilerek ilçeden bu vatan uğruna şehit düşen, şehitlerin isimleri verildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk;  “Almış olduğumuz bu karar şehit verdiğimiz kardeşlerimizin isimlerini bir ömür boyu hatırlamak ve ilçemiz insanına hatırlatmak, ülkemiz bütünlüğünün ve manevi değerlerimizin korunması ve bu bilincin yeni nesillere aktarılması adına önemli bir karardır. Bu kararla Şehit ailelerini onure etmeyi amaçladık” diyerek şehit ailelerinin bir nebzede olsa acılarını azaltmayı hedeflediklerini belirtti.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, “Üzerinde yaşadığımız bu topraklarda özgürce ve güvenli bir şekilde yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız ve bize bahşettikleri bu mirasa sahip çıkmalıyız. Bu vesile ile tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve şehitlerimizin değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum. Şehitlerimiz şehit olana kadar kendi anne babalarının evlatlarıydılar. Ama şehit olup vatan toprağına emanet edildikten sonra yüce Türk Milletinin evlatlarıdır. Yaşadığımız bu topraklarda hür, güvenli ve emin bir şekilde yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Aldığımız bu kararla vatan uğruna şehit verdiğimiz evlatlarımızın isimlerini ilelebet yaşatmak ve bu kutlu mirası, vatanımızı bize bırakan ruha sahip çıkmak ve yeni nesillere de bu bilinci aktarmak gayesindeyiz. Bu vesile ile şahsım ve ilçem adına şehit yakınlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.  Ayrıca Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma da konu ile ilgili hassasiyetlerinden dolayı için teşekkür ediyorum” dedi.

Alınan Kararla P. Er Tuncay Şahin’in ismi; Emniyet altı çocuk parkına, J.Er Köksal Meydan’ın ismi Armutlu Mahallesi Çocuk Parkına, J.Çvş. Muharrem Yalanız’ın ismi Söğütlü Çocuk Parkına, P. Onb. Onur İlhan’ın ismi cezaevi yerindeki çocuk parkına, J.Çvş. Osman Temiz’in ismi Ziraat Bankası önündeki çeşmeye ve J.Er Ramazan Köse’nin ismi ise terminal girişindeki çeşmeye verildi.

Alınan karar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.