AK Parti İlçe Teşkilatı Şavşat Belediyesi Çalışmalarını Yerinde İnceledi
  • 18.02.2019
  • ° / Hafif Yağmur
AK Parti İlçe Teşkilatı Şavşat Belediyesi Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Okunma Sayısı: 849 | 29.01.2018

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve Belediye Meclis Üyeleri; AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun ve ana kademe, gençlik kolları ve kadın kolları teşkilat mensupları ile birlikte ilçe genelinde yapılan çalışmaları yerinde anlattı.

"Söğütlü Afet Konutlarında Peyzaj Çalışmalarımız Yaz Ayında Başlayacak"

Sabah saatlerinde Söğütlü Mahallesi'nden başlayan incelemelerde AK Parti İlçe Teşkilatı'na  afet konutlarında yapılacak çevre düzenlemeleri ile ilgili bilgi veren Başkan Öztürk; "Çok fazla şikayet alan konutlarda bulunan bodrumları, ahırları ve kümesleri ekiplerimiz kaldırdı. Artvin Belediyesi Peyzaj Mühendisi tarafından bu alanlar ile ilgili çevre düzenlemesi çalışmaları şuanda yapılıyor. Mayıs ayından itibaren çevre düzenlemesi yaparak buraları daha yaşanabilir bir mahalle haline getirmeye çalışacağız" dedi.

"Eylül 2018'de Hayvan Barınakları Tamamlanacak"

Küçük Sanayi Sitesi alanı ve Veliköy yolu hakkında da detaylı bilgi veren Başkan Öztürk, ihalesi Eylül ayında yapılan Şavşat Belediyesi Hayvan Barınağı alanı hakkında yapılan çalışmaları anlattı. Başkan Öztürk: "Bulunduğumuz alan 4600 m2 olup Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan tahsisi yapılmış bir alandır. Artvin Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Şavşat Belediyesi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Hayvan Barınağı'nda 25 adet barınak, 3 adet bakım evi, idari bina ve yürüyüş alanlarının olduğu proje 2018 Eylül ayına kadar tamamlanarak hizmete alınacak inşallah" dedi.

"Efkar Tepesi'nde Çalışmalar Tamamlandı, Tesis Binası Düzenlemesi Kaldı"

Konya Selçuklu Belediyesi tarafından yapım bedeli karşılanan ve çalışmaları tamamlanan Efkar Tepesi hakkında da bilgi veren Başkan Öztürk: "Efkar tepesinde inşaat çalışmaları tamamlandı ancak sosyal tesisin çalıştırılması ve malzemelerinin temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları yaz ayına kadar tamamlayıp Konya Selçuklu Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay'ında katılacağı bir açılış töreni ile hizmete açmaya gayret gösteriyoruz. Efkar tepesinde amaç kira ya da para kazanmak değil halkımızın farkındalık yaşayacakları bir hizmet sunmak olacak" dedi.

"Armutlu Mahallesi DOKA'nın Katkıları ile Değişiyor"

Öztürk: "Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Armutlu Mahallesi çevre düzenlemesi çalışmalarında da artık sona yaklaştık. Kültür evi, kamelyalar, çocuk oyun parkı ve spor aletleri ile bu alan farklı bir özellik ve güzellik kazandı. Mahalle sakinlerinin yanısıra ilçe merkezine de güzel vakit geçirme alanı haline gelecek olan Armutlu Mahallesi'nde çevre düzenlemelerimiz daha devam edecek" dedi.

"Eski Mezarlık Alanını Düzenledik, Daha Teknolojik Alt Yapıya Sahip Olacak Yeni Mezarlık Alanı için de Çalışmalarımız Devam Ediyor"

Hayırsever bir hemşehrimizin de katkıları ile Şadırvan ve çevre düzenlemesi yaptığımız mevcut mezarlık alanında çevre yolunun kenarında kalan alandaki düzenlemeleri de yaz ayında tamamlayacağız. Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan tahsisle almış olduğumuz yaklaşık 20.000 m2'lik yeni mezarlık alanı içinde çalışmalarımız devam ediyor. Yeni mezarlık alanında öncelikli olarak parselasyon yapılarak daha düzenli bir mezarlık oluşturmak istiyoruz. Parselasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra diğer çalışmalara da kademeli olarak başlayacağız" dedi.

"Eski Hastane Alanınında Nefes Alabileceğimiz Bir Alan Oluşturmak İstiyoruz"

Yıkımı tamamlanan eski hastane alanı hakkında hakkında da bilgi veren Başkan Öztürk: "Bu alanla ilgili değişik düşünceler var. Ancak Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte benim hayalim Şavşat için nefes alabileceğimiz, ailemiz ile birlikte zaman geçirebileceğimiz bir alan haline getirmek istiyoruz bu alanı. Bu parkı kendi imkanlarımız ile yapmak için şuanda malzeme teminlerini yapmaya çalışıyoruz. Yaz ayı ile birlikte burda da çevre düzenlemesi yapmaya başlayacağımızı öngörüyoruz" dedi.

Başkan Öztürk: "Bugün sizleri fazlasıyla yorduk, ancak daha yaptığımız bir çok çalışma var. Yarın çalışmaların devamını görmeye devam edeceğiz. Bu çalışmalara ilerleyen zamanlarda sivil toplum kuruluşlarını ve muhtarlarımızı da gezdirerek devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun:  "Sayın Başkanım Şavşat'a AK Parti Belediyeciliğinin Farkını Geride Kalan 4 Yılda Fazlasıyla Gösterdi"

Yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk'e teşekkür eden AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun: "Sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum. Şavşat'a AK Parti belediyeciliğinin farkını geride kalan 4 yılda fazlasıyla gösterdi. Bugün akşama kadar yapılan çalışmaları inceledik bitiremedik. İnşallah yarında bu gezimiz devam edecek. Gerek milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla gerekse başkanım Sayın Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat'ı inşaata dönüştürdü. Ben inanıyorum ki Şavşatlı hemşehrilerimizde bu değişimin farkındadır. Hizmetlerinden dolayı sayın başkanıma ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

| |   | | |