AK Parti İlçe Teşkilatı Şavşat Belediyesi Çalışmalarını Yerinde İncelemeye Devam Etti
  • 18.02.2019
  • ° / Hafif Yağmur
AK Parti İlçe Teşkilatı Şavşat Belediyesi Çalışmalarını Yerinde İncelemeye Devam Etti

Okunma Sayısı: 753 | 30.01.2018

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk'ün İlçe Teşkilatı'na yapılan çalışmaları yerinde göstermek amacıyla düzenlemiş olduğu gezi ikinci gününde tamamlandı. 

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun ve ilçe teşkilatının katıldığı inceleme gezisi, öncelikli olarak Çiçek Nene Caddesi'nden başladı.

"Doğanlar Caddesi ve Hasan Ekinci Caddesi'nde Yol Genişlemesi Yaptık"

Doğanlar Caddesi'nin devamı ve Hasan Ekinci Caddesi'nde 2017 yılı içerisinde genişleme çalışmalarını yaptık. Ancak asfalt temininde zorlandığımız için bu caddelerde asfaltlama çalışmasını kısmi yapabildik. Hedefimiz bu iki caddenin asfaltlama çalışmalarını 2018 yılı içerisinde tamamlamak.  Bu caddelerdeki çalışmalarımız tamamlandığında Şavşat Devlet Hastanesi'ne yeni bir güzelgah daha oluşmuş olacak.

"Seyir Teraslarında Düzenlemelerimiz Devam Edecek"

Çiçek Nene Caddesi üzerinde yapmış olduğumuz seyir teraslarının büyük bir kısmını tamamladık. Bu terasların altlarını da kapatarak çay ocağı ve lavabolar şeklinde değerlendirmeyi düşünüyoruz. Tabiki bunu yaparkende yine otantik görüntüden uzaklaşmayacağız. Ayrıca cittaslow kriterleri arasında bulunan ve ilçemizinde ihtiyacı olan yürüyüş ve bisiklet yolu çalışmalarını da bu yıl içerisinde tamamlamak istiyoruz. Böylelikle ilçe merkezinden yürüyüşe başlayan bir kişi Çiçek Nene Caddesi üzerinden yürüyüşünü yapacak ve Efkar Tepesi'nde dinlenecek, Efkar Tepe Caddesi üzerinden tekrar ilçe merkezine ulaşacak.

"Macaraltı Mevki'nde Yol Betonlama Çalışmalarının Büyük Kısmını Tamamladık"

Macaraltı Mevki'nde yol betonlama çalışmalarının büyük bir kısmını tamamladık. Macaraltı mevki üst kısmında 825 metre, alt kısmında 550 metre olmak üzere toplam 1.375 metre yol betonlama çalışması yaptık. Bu çalışmaların büyük bir kısmını özellikle yerleşimlerin olduğu yerlere yaptık. İnşallah ilerleyen zamanlarda Şavşat merkezden Macaraltı Mevki son noktasına kadar kesintisiz beton yolu tamamlamak istiyoruz.

"İnisar'da Son Noktaya Kadar Beton Yol Yaptık"

2016 yılında Doğanlar Caddesi'nden başlayıp İnisara devam eden yolun başlangıç kısmını kilit parke taşı yaptık. 2017 yılında ise bu yolun devamından Ciritdüzü Köyü Ahaşen Mahallesi'ne giden yolun başlangıcına kadar olan kısmın büyük bir kısmını beton yol haline getirdik. Yapamadığımız kısımlarda ise sergi çalışması yaparak hem ilerleyen zamanlarda yapacağımız betonlama çalışmalarına zemin hazırladık hem de mahalle sakinlerinin çamurlu bir yoldan kurtulmasını sağladık.

"Beleşet Mahallesi'nin Su Sorununu Çözdük"

Yıllardır su sorunu yaşayan mahalle sakinleri belediyemize dilekçe vererek ilçe şebeke suyundan su talebinde bulundu. Belediye Meclisi'nden oy birliği ile verilmesi yönünde karar alınması üzerine Köy Muhtarlığını su abonesi yaptık ve kendilerine 1 adet akıllı sayaç verdik. Böylelikle yıllardır su sorunu yaşayan mahalle ilçe şebeke suyundan faydalanmaya başladı.

"Kullanılmayan Eski Binaları Yıkmaya Başladık"

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yıkım kararı alınan ilçe merkezinde bulunan ve yanma ve çökme riski olup tehlike arzeden binaların yıkılmasına Sahara Caddesi'nde bulunan eski bina ile başlandı. Bu binanın yıkılmasıyla Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi üzerinden devam eden yol İnisar yolu ile bağlanacak ve kör bir sokak olmaktan kurtulacak. Ayrıca tehlike arzeden binalarda temizlenmiş olacak.

"Armutlu Mahallesi'nde Sergi Çalışması Yapılmayan Tek Bir Yol Kalmadı"

2017 yılında Armutlu Mahallesi'nde toplam 1.230 metre beton yol çalışması yaptık. Betonlama çalışması yapamadığımız kısımlara ise sergi çalışması yaparak çamur yol sorunundan tamamen kurtulduk. Betonlama çalışmalarına bu yılda devam etmek istiyoruz.

"Katıldığınız için Tüm Teşkilata Teşekkürler"

Sayın başkanım, sevgili arkadaşlar; iki gündür sabırla bu soğuk havada çalışmaları dolaştık. İki gündür dolaştığımız çalışmalar aslında 4 yıllık çalışmanın sadece bir kısmı. Tüm ilçe genelinde yapmış olduğumuz duvar çalışmaları, çevre düzenlemeleri, cittaslow çalışmalarını da ilerleyen zamanlarda hep beraber yeniden dolaşacağız inşallah. Tekrar herkese çok teşekkür ediyorum.

| |   | | |