Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
  • 20.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Okunma Sayısı: 538 | 14.03.2020

Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı:

Sağlıklı yaşamak en temel haktır. Tıp biliminin amacı ise tüm insanların daha sağlıklı yaşamalarına imkan sunarak vatandaşlara hizmet etmektir.
 
İnsanlığa bu temel ilkeden yararlanma imkanını sunanlar, gecesini gündüzüne katarak hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız ve onurlu mesleklerini icra eden hekimlerimizdir. Yaşam içerisinde değişik statülere sahip olan hekimlik mesleği, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla, kutsal, saygın ve onurlu bir meslektir.

Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz. Hayat kalitesini düşüren hastalıklara karşı da her gün küresel ölçekte yankı bulan gelişmeler ve yeniliklerle mücadele eden tıp bilimine ve camiasına hiç şüphesiz çok şey borçluyuz.

Her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, gece gündüz demeden fedakârca mesleğini icra eden sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarını kınıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle insan yaşamına değer veren ve bu uğurda mesleki ve yaşamsal değerlerine bağlı kalan Ülkemiz ve Şavşat’ımızda hizmet veren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, insan sevgisiyle örtüşen hayat anlayışlarının devamı nedeniyle tebrik ediyorum.

Nihat ACAR
Belediye Başkanı