Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 23 Nisan Mesajı
  • 04.06.2020
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Özışık Eczanesi
  • (04665173200)
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 23 Nisan Mesajı

Okunma Sayısı: 898 | 22.04.2019

Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile beraber Türk çocuklarına armağan ettiği, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, halk iradesinin ülke yönetimine geçtiği, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı gündür. Bu bayramda çocuklarımıza yaşatacağımız bayram sevinci, onların ulusal egemenlik bilinci ve ulusal egemenlik değerleriyle bütünleştiğinde değer kazanacak ve anlam bulacaktır.

Sevgili çocuklar; biliniz ki bayrağını, vatanını, milletini, ailesini ve arkadaşlarını seven çocukları, mutlu bir gelecek, bilimde, teknolojide çağı yakalamış, hatta çağın üstüne çıkmış bir Türkiye beklemektedir. Milletimizin geleceği, bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal'i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum."

Nihat ACAR
Şavşat Belediye Başkanı