Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
  • 24.10.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Okunma Sayısı: 489 | 22.04.2020

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramı olan bu günü Türk çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarının gençleri ve büyükleri olan çocuklara verdiği önemin en güzel göstergesidir.

Çocukların sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi ve umutlarının canlı tutulabilmesi, geleceğine yön verecek güçlü bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amaçlarımız arasındadır. Bizlere düşen görevde, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim edebilmektir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100.Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının gösterdiği hedefe kararlılıkla yürürken geleceğin Türkiye'sini emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.

Nihat ACAR
Belediye Başkanı