Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 7 Mart Kutlama Mesajı
  • 23.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 7 Mart Kutlama Mesajı

Okunma Sayısı: 502 | 06.03.2020

Şavşat’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü bir kez daha  gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

99 yıl evvel 7 Mart 1921 günü halkımızın Rus ve Ermenilere karşı verdiği “var olma mücadelesi” başarılarıyla adeta taçlanmış ve Şavşat ebediyen anavatanına kavuşmuştur.

Bu var olma mücadelesi şüphesiz kahraman ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır. Ben bu uğurda vatanımızın birlik ve beraberliği için, hayatın her alanında, aldığımız her görevde bu kutsal görev uğruna çalışmayı bir borç biliyorum. Vatandaşlardan aldığımız görevle bu uğurda, gelecek nesillerimize daha güzel bir Şavşat daha güzel bir Şavşat bırakabilmenin gayreti ve çabası içindeyiz.

Millî günlerimiz, bayramlarımız, kurtuluş günlerimiz ve dinî bayramlarımız millî birlik ve beraberliğimizin pekiştiği günlerdir. Bu birlik ve beraberliğin sadece kurtuluş günleri ve bayramlarla sınırlı olmaması, ülkemiz adına yapılacak her güzel çalışmada aynı birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

Bu anlamlı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Şavşat’ın kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu vesileyle Şavşat'ın kurtuluşunun 99. yılında tüm Şavşat’lı  hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.

Nihat ACAR
Belediye Başkanı