Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
  • 23.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Okunma Sayısı: 593 | 07.03.2020

Kadınlar günü tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı, her türlü istismarı reddeden kadın ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz. Bu nedenle kadınları sosyal hayatın içerisindeki en temel güçlerimiz olarak görmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen, hiçbir fedakârlıktan çekinmeden modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.

Dünya üzerindeki her kadının, güçlü sesini her yaşında, hiçbir dayatmaya maruz kalmadan özgürce haykırabildiği günler dileği ile İlçemizin kadınları başta olmak üzere  tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Nihat ACAR
Belediye Başkanı

Not: Ülkece yaşadığımız acı gelişmeler nedeniyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleştirmeyi planladığımız programımız iptal edilmiştir. Aklımız ve kalbimiz Mehmetçiklerimizle.