Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın Birinci Yıl Mesajı
  • 20.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın Birinci Yıl Mesajı

Okunma Sayısı: 607 | 02.04.2020

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi sonucunda halkımızın teveccühü ile Belediye Başkanı olarak seçildim. Tüm Şavşat halkına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Görevi devraldıktan sonra hemşerilerime, ilçeme hizmet etmeyi bir borç ve  görev edinerek, borç yükü altında ve gelirlerin düşük olduğu bu dönemde Belediye kaynaklarını  verimli ve tasarruflu kullanma gayretindeyiz.

Tüm olumsuz şartlara rağmen Şavşatımız için söz verdiğimiz 60 milyon değerinde yatırımlarımızın imalatına bu sene başlayarak siz kıymetli Şavşatlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

Şavşat’ı yaşanabilir bir kente dönüştürmek ve Şavşat halkının gönlünü hoş tutmak, halkımızın huzur ve refahını sağlamak için bize verilen kutsal vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz. Birlik ve berberlik içinde toplum bilinci oluşturmaya önem veren sosyal belediyecilik anlayışının Şavşat ’ta yeniden canlanması ve kurumsallaşması için çalışıyoruz.

Biz herkesi, her kesimden, her partiden, tüm insanlarımızı seviyoruz. Şavşat’ta Türkiye’de ve hatta yurtdışında yaşayan vatandaşımızı ayrım gözetmeksizin canı gönülden seviyoruz. Her insanı aynı sevgi ve şefkatle kucaklayan, insanların dünya görüşünü, düşünce ve inanç sistemlerini olduğu gibi görüp onlara değer veren bir politika ve yaklaşımla hizmete devam ediyoruz.

Şavşat sevdamızı hizmetlerle taçlandırarak şeffaf, katılımcı, adil ve hesap verilebilir Belediyecilik anlayışı ile hizmet edip marka şehirde fark yaratmaya devam edeceğiz ve halkımızın emanetine toz kondurmayacağız.

Yaptıklarımıza destek veren sorun çıkarmayan, şahsıma ve partime oy veren vermeyen; desteğini, ilgisini ve samimiyetini esirgemeyen; yaptığımız hizmetlerin gerçekleştirilmesi sırasında kıymetli görüş ve önerilerini beyan ederek katkı sağlayan tüm vatandaşlarıma, paydaş kurumlara ve Belediyemizin daha başarılı bir belediye olması için bütün çalışmalara özveriyle iştirak eden Meclis Üyelerimize ve Belediye Personelimize teşekkür ediyorum.

Güvenli, huzurlu ve sağlıklı güzel günlerde; el ele gönül birliği ile buluşmak ümidiyle tüm hemşehrilerimize selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.