Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın Çöp Atma Saatleri ile İlgili Açıklaması
  • 14.12.2019
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Merkez Eczanesi
  • (04665171059)
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın Çöp Atma Saatleri ile İlgili Açıklaması

Okunma Sayısı: 1044 | 11.06.2019

Değerli Hemşehrilerim:

Geleceğe umutla bakan dost insanların yaşam alanlarını düzenlemek, ve temiz bir çevrede birlikte kardeşçe yaşamak için yola çıktık.

Görevlerimizden biri olan ve birlikte çözeceğimiz görüntü kirliliğinden arınmış, temiz çevre görevi için ÇÖP TOPLAMA İŞLEMİ GECEYE ALINMIŞ VE UYGULAMA DEVAM ETMEKTEDİR.

Evsel katı atıkların ve diğer çöplerin çöp toplama işlemi yaz saati uygulaması olan akşam 19:00 ile 21:00 saatleri arasında ağzı bağlı poşetler içerisinde dağılmayacak şekilde konteynırlara bırakılması gerekmektedir. Belirtilen saatte çöpünü bırakamayan vatandaşlarımızın çöplerini ertesi gün çöp alımı saatine kadar evlerinde ve işyerlerinde muhafaza etmeleri gerekecektir.

Ayrıca hafriyat ve moloz gibi atıkların gelişigüzel cadde ve sokak kenarlarına değil belediyenin bilgisi dahilinde yine belediyemizin göstereceği alana dökülmesi gerekmektedir. Uygulama kapsamında temiz bir çevrede yaşama hakkımızı kısıtlayanları uyarmalıyız.

Çöp dökme saatlerine uymayanlar ve gelişi güzel çöp atanların Belediye Başkanlığımıza ait 517 14 81 – 517 28 38 numaralı telefon ve 0531 080 08 86 numaralı whatsapp hattına bilgi verilebilir.

Ayrıca Belediyemiz tarafından geri dönüşüm ve sıfır atık çalışmaları kapsamında kağıt, pil, bitkisel atık yağ, cam, plastik ve ambalaj atıkları toplanmaktadır. Lütfen ayrı biriktirerek belediyemize teslim edilmesini sağlayınız.

Yetiştirdiğimiz çocuklarımıza eline geçen çöpleri gelişi güzel atmamaları konusunda bilgilendirme ve eğitim verilmesi hususunda gerekli hassasiyeti göstereceğinizden eminiz.

Çöp toplama saatlerine uymayanlar ile cadde, sokaklara sigara izmariti, poşet, kağıt gibi çöp atanlar hakkında Kabahatler Kanunu, Çevre Kanunu ve Belediye kanunlarında ön görülen cezai işlemler uygulanacaktır.

Belediye Başkanlığı olarak yaptığımız bilgilendirmenin amacına ulaşması dileği ile çevre konusunda duyarlı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Nihat ACAR
Şavşat Belediye Başkanı