Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın Hemşireler Günü ve Haftası Mesajı
  • 24.10.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar'ın Hemşireler Günü ve Haftası Mesajı

Okunma Sayısı: 486 | 12.05.2020

Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar, Hemşireler Günü ve Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.

Sağlık hizmetlerinin temel taşlarından biri olan hemşirelerimiz bu onurlu görevi, sevgi, saygı, sabır ve şefkatle yerine getirmektedir. Bilgi ve becerilerinin insanların sağlığına adayan hemşirelerimiz; sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, gelişiminde ve sürdürülebilirliğinde önemli role sahiptir.

Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakında ilgili bir meslektir; ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister; temelinde sevgi ve saygı yatar.

Her türlü olumsuzlukta, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, özverinin, sabrın öne çıktığı ve toplumsal beklentilerin yüksek olduğu, sağlık sistemlerinin olmazsa olmaz asli unsurları olan hemşireler, bu kimlikleri ile hasta ve hasta yakınları beklentilerinin karşılanması için etkili, verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içindedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; görevlerini İlçemizde ve memleketimizin her köşesinde özveriyle sürdüren tüm hemşirelerimizin “Hemşireler Günü” ve “12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’nı” kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Nihat ACAR
Belediye Başkanı