Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar Yaşlılar Haftası Mesajı Yayınladı
  • 30.05.2020
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Şavşat Eczanesi
  • (04665172919)
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar Yaşlılar Haftası Mesajı Yayınladı

Okunma Sayısı: 672 | 01.10.2019

Belediye Başkanımız Sayın Nihat ACAR, Yaşlılar Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Geleneklerimiz bizlere yaşlılara hürmet etmenin, onlara saygı göstermenin yüceliğini öğretti. Bu benzersiz duyguları gelecek kuşaklara taşıyarak; dünümüzün kahramanları, bugünümüzü borçlu olduğumuz büyüklerimizi her fırsatta her koşulda mutlu etmek boynumuzun borcudur.

Milletimiz, tarihi boyunca büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır.

Onların hayatını kolaylaştırmak için atılan her adım, kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Yaşlandığımızda nasıl bir ortamda yaşamak istiyorsak, yaşlılarımıza şimdiden o ortamı sağlamamız gerekmektedir. Yaşlıların tecrübelerinden yararlanabilmek onları toplumsal yaşamdan koparmadan en iyi koşullarda yaşatabilmekle mümkündür. Bunun için devletimizin ve gönüllü kuruluşlarımızın yaşlılarla ilgili çalışmalarına gereken desteği vermek her vatandaşımızın görevi olmalıdır. Bizleri yetiştirerek bugünlere getiren büyüklerimize, bu dönemlerinde ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı göstermek sorumluluğu unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle minnet ve hürmetlerimi sunuyorum.

Nihat ACAR
Şavşat Belediye Başkanı