CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şavşat Belediyesi'ni Ziyaret Etti
  • 12.07.2020
  • ° / Hafif Yağmur
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şavşat Belediyesi'ni Ziyaret Etti

Okunma Sayısı: 768 | 03.08.2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geldiği Şavşat ilçesinde Şavşat Belediyesi'ni ziyaret etti, vatandaşlara seslendi. Siyasetin amacının vatandaşlara hizmet etmek olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Herkesin hakkının, hukukunun, adaletinin korunması lazım. Bireysel olarak benim talebim yok. Ben diğer siyasiler gibi değilim, onlara bir şey demek istemiyorum. Ama Türkiye yanlış siyasetten ötürü farklı yerlere sürüklendi. Gerginliklerden, kavgalardan bıktık usandık artık. Kavgalar sona ermeli. Siyaset cep doldurma, köşeyi dönme aracı değildir. Siyasetin amacı vatandaşa hizmet etmektir" dedi.

“Küçükçekmece ile Şavşat Belediyesi'ni Kardeş Belediye İlan Edeceğiz”

Küçükçekmece Belediyesi ile Şavşat Belediyesi´ni kardeş belediye ilan edeceklerini de ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bizim belediye başkanlarımız sorunları aşmak için ellerinden gelen bütün çabaları gösterecekler. Şavşat belediyesi diğer belediyelerle de kardeş olacak. Dediler ki `Şavşatlıların en çok yoğun olduğu belediye; Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece ile kardeş olalım´ Notumuzu aldık, Küçükçekmece ile Şavşat Belediyesi´ni kardeş belediye ilan edeceğiz. Küçükçekmece Belediye Başkanımız da buraya gelecek. Şavşat´ta varsa bir sorun, gönül birliği içinde çözmeye çalışacaklar" ifadelerini kullandı.

“Hepimizin Düşünmesi Lazım”

İşsizliğin sürekli arttığını kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, "İşsizliğin bir felaket, yoksulluk olduğunu, biliyorlar mı acaba. İşsiz birisinin, cebinde parası olmayan birisinin sokaklarda rahat gezemeyeceğini biliyorlar mı acaba. Yeter artık ya. Vallahi de billahi de yeter. Millet artık öyle bir noktaya geldi ki; iş yok, güç yok. Daha dün Hopa´da bir kadın geldi. `3 kızım var, 3'üde üniversiteyi bitirdi, işsiz´ Hangi sıkıntılara girdiğini, boğazından kestiğini, onu hangi umutlarla okuttuğunu gayet iyi biliyorum. Kim iş verecek, onları düşünen kim. Hepimizin düşünmesi lazım. Peki derdimiz ne, çocuğu işsizse iş bulacağız kardeşim, siyasetin görevi budur" diye konuştu.

“Şavşat’ı Çok Seviyoruz, Olağanüstü Güzel Bir Doğası Var”

Artvin'de terör saldırısına uğradığı yere gittiğini de anlatan Kılıçdaroğlu, " Şavşat’ı çok seviyoruz, olağanüstü güzel bir doğası var. Şavşat’ın benim hayatımda özel bir anısı var. Burada Şavşat´ta bir terör saldırısına uğramıştım, 1 güvenlik görevlimiz şehit olmuştu. O çeşmeye uğradık, o çeşmeden bir yudum su aldık. 'Allah rahmet eylesin' diyoruz ona. Dolayısıyla inandığımız davadan, inandığımız yoldan hiç kimse alıkoyamaz. Biz bu memleketin, Türkiye´nin huzuru için hep birlikte huzur içinde yaşamak için yola çıktık. Önümüzde hangi engeller olursa olsun her türlü engeli kararlılıkla aşacağız, birlikte güzellikler içinde yaşayacağız. Türkiye’yi bölgesinin en uygar en dinamik güçlü ülkesi haline getireceğiz. Bu kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz" diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmanın ardından Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´na, Şavşat´a gelişinin anısına Fahri Hemşehrilik Beratı verdi.