Cittaslow Türkiye Ulusal Genel Kurulu Köyceğiz'de Yapıldı
  • 20.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Cittaslow Türkiye Ulusal Genel Kurulu Köyceğiz'de Yapıldı

Okunma Sayısı: 912 | 09.12.2019

Cittaslow (Sakin Şehir) Türkiye koordinasyon toplantısı Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirildi.

Köyceğiz Kulak Mesire Alanı'nda gerçekleştirilen Türkiye Koordinasyon Toplantısı açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cittaslow Türkiye Koordinatörü Tunç Soyer, Cittaslow'un sadece unvanı alıp tabelayı asmakla biten bir şey olmadığını, hayatın her anında, her alanında uygulanması gereken kriterlerinin bulunduğunu söyledi.

Türkiye'nin sakin şehirler cenneti olduğuna dikkati çeken Soyer, "Dünyanın birçok yerinde sakin şehirleri ziyaret ettim. Her birinin kendi özellikleri, kendi güzellikleri elbette var. Türkiye'de muazzam güzellikler var. Bu zenginliklerin dünya ile buluşması lazım. Anadolu'nun hazinelerini dünyanın keşfetmesi lazım. İşte Cittaslow buna imkân verecek. Cittaslow ile beraber aslında dünya Türkiye'yi yeniden keşfedecek. Türkiye'nin bambaşka bir boyutunu, derinliğini, zenginliklerini keşfedecek. Bu nedenle sakin şehir Anadolu'nun turizmi, tarımı için yeni bir kaldıraç" diye konuştu

Önemli kararlar alınan toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cittaslow Türkiye Koordinatörü Tunç Soyer’in yanı sıra Cittaslow Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Cittaslow Türkiye sekreteryasından Samet Akboğa ve Candaş Balta, Cittaslow Türkiye Teknik Koordinatörü Bülent Köstem, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Türkiye'nin Cittaslow kentlerinin belediye başkanları ve temsilcileri katıldı.