Cumhuriyet Bayramı Şavşat'ta Coşkuyla Kutlandı
  • 28.01.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Cumhuriyet Bayramı Şavşat'ta Coşkuyla Kutlandı

Okunma Sayısı: 378 | 30.10.2019

Belediye Pasajı üzerinde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programına İlçe Kaymakamı Sayın Musa Göktaş, Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar, Cumhuriyet Savcısı Sayın Sefa Göktürk, İlçe Jandarma Komutanı V. Teğm. Sayın Mustafa Eroğlu, İlçe Emniyet Amiri V. Sayın Salim Özcan, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan kutlama programında İlçe Kaymakamı Sayın Musa Göktaş, Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar ve Cumhuriyet Savcısı Sayın Sefa Göktürk öğrencilerin, halkın ve protokolün bayramlarını kutladı.

İlçe Kaymakamı Sayın Musa Göktaş’ın konuşması ile başlayan kutlama programı, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunması ile devam etti. Şavşat’ın en yaşlı ozanlarından Aşık İbrahim Kara’nın okuduğu şiirler katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini İlçe Kaymakamı Musa Göktaş takdim etti. Kutlama programı halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Cumhuriyet Konvoyu ve Fener Alayı’na İlgi Yüksekti

Şavşat Offroad Dağcılık ve Fotoğrafçılık Kulübü, Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Şavşat Spor Kulübü ve Şavşat Belediyesi tarafından organize edilen Cumhuriyet Konvoyuna çok sayıda araç katıldı.

Akşam saatlerinde ilçe merkezinde gerçekleştirilen Fener Alayı’na çocuk, genç ve yaşlı herkes katıldı. Şavşat Belediyesi Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam ve Eğitim Merkezi’nden başlayıp Belediye Pasajı üzerine kadar devam eden yürüyüşün ardından oynanan halk oyunları ile Cumhuriyet Bayramı kutlama programı sona erdi.