Katılım Payları ile İlgili Basın Açıklaması
  • 30.05.2020
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Şavşat Eczanesi
  • (04665172919)
Katılım Payları ile İlgili Basın Açıklaması

Okunma Sayısı: 620 | 24.07.2019

Belediye Başkanımız Sayın Nihat ACAR’ın askı ilanında bulunan Harcamalara Katılım Payları'nın tahsil edilmesine ait açıklaması:

Belediyemiz tarafından tahsil edilmek üzere hazırlanan ve askıya çıkarılan harcamalara katılım paylarına ait son günlerde yersiz eleştiri ve spekülasyonlar yapıldığı öğrenilmiştir. Yapılan eleştiriler yersiz ve mesnetsizdir.

Şöyle ki harcamalara katılım paylarının tahsil edilme kararı 03.01.2017 tarihinde Ak Parti yönetimi zamanında alınmıştır. Sayıştay Genel Değerlendirme raporlarında katılım paylarının tahsilatının yapılması tavsiyeye değer görülmüş, ayrıca Belediyemizin genel iş ve yürütümü ile ilgili İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş kontrolörlüğü müfettişi tarafından yapılan denetim sonucunda harcamalara katılım paylarının tahsilatının aksatılarak belediyenin zarara uğratıldığı raporlanmıştır.

Bu doğrultuda kayıtların incelenmesi sonucunda; Belediyemizin zarara uğratılmasına sebep olan ve karar alındığı halde uygulamaya konulmayan harcamalara katılım paylarının tahsilatının yapılması zarureti doğmuştur. 2464 Sayılı Belediye gelirleri kanunu gereği tahsil edilmesi gereken katılım paylarına ait Ak Parti döneminde alınan Meclis kararını Abone ve mükelleflerimiz ile kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Nihat ACAR
Şavşat Belediye Başkanı

Meclis Kararı