Şavşat Belediyesi, İnegöl Belediyesi ile Kardeş Belediye Oldu
  • 18.02.2019
  • ° / Hafif Yağmur
Şavşat Belediyesi, İnegöl Belediyesi ile Kardeş Belediye Oldu

Okunma Sayısı: 822 | 06.08.2015

Artvin’in Şavşat ilçe belediyesi ile Bursa’nın İnegöl İlçe Belediyesi Kardeş Belediye oldu.

Kardeş Belediye Başkanı Gürcistan, Ardahan ve Şavşat sınırı üçgeninde 3220 rakımlı Arsiyan dağında karşılandı.

Şavşat Belediyesi ile kardeş belediye olan İnegöl Belediye başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekiler 3220 rakımlı Arsiyan dağı eteklerinde karşılandı.

Ardahan’ın Posof ilçesi ile de kardeş belediye olan İnegöl Belediyesi Başkanı ve beraberindekiler önce Posof ilçesine geldi. Posof’ta çeşitli incelemelerde bulunan Başkan Aktaş ve beraberindekiler 1 gün Posof’ta konakladıktan sonra dağ ve yayla yollarını kullanarak Şavşat ilçesine geldi.

Posof’tan Şavşat’a dağ ve yayla yollarını kullanarak gelen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberinde Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yar, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Belediye Meclis Üyesi, Fevzi Dülger, İnegöl Posoflular Dernek Başkanı Murat Ekici, İnegöl Şavşatlılar Dernek Başkanı Metin Elmacı, İnegöl Şavşatlılar Dernek Yönetim Kurulu üyesi Ersin Bahçeci, İnegöl Şavşatlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İlker Tokdemir, İnegöl AK Parti Yöneticisi Savaş Ateş, Genç Gazete Temsilcisi Ayhan Bayraktar, İnegöl Onlıne Temsilcisi Hasan Avcıbaş Arsiyan dağı eteklerinde Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan, Şavşat Belediye çalışanları ve vatandaşlar tarafından davul ve zurnalarla karşılandı.

Davul ve zurna eşliğinde halay çeken yetkililer daha sonra Şavşat Pınarlı köyü balık Gölü tesislerine giderek hep birlikte yemek yediler. Yemek sonrası çeşitli fikir alış-verişinde bulunan yetkililer Şavşat Yavuzköy seyir yerinde bulunan otantik Şavşat evine giderek çay içtiler. Şavşat’ın güzelliklerinin çok önemli olduğunu belirten İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş; İnegöl’de ki Şavşatlıları kastederek her fırsatta neden Şavşat’ta gittiklerini şimdi anladım dedi.

Şavşat ekibi ile birlikte olan Türk Halk Müziği sanatçısı Solmaz Akgül’ün muhteşem sesinin ve yorumunun olduğunu öğrenen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekiler özel araçlarından inip Minibüse binerek Solmaz Akgül’den çeşitli türküler dinlemesi ve türkülere eşlik etmesi günün yorgunluğunu azalttığı gibi Başkan Aktaş, bu muhteşem ses için İnegöl’de bir program ayarlayacaklarını ifade etti.

Şavşat’taki ilk gün incelemelerini tamamlayan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekiler konaklamak üzere ilçede yeni açılan Green Valley otele gittiler. Başkan Aktaş ve beraberindekiler otel girişinde Şavşat Belediye Meclis üyelerince karşılandılar. Hep birlikte yenilen akşam yemeği sonrası Şavşat belediye Başkanı bir sonraki gün programı ve gelişen süreci anlatarak, “Şavşatlıların çok yaşadığı bir ilçe olan İnegöl belediyemizin Şavşat Belediyesini kardeş belediye olarak kabul eden İnegöl Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş ve beraberindekilerine çok teşekkür ediyorum. Konuyla ilgili olarak daha sonra geniş bir açıklama yapılacağız” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekiler Cittaslow Şavşat’ın doğal güzelliklerinde hatıra fotoğraf çektirdiler.

| |   | | |