Şavşat Belediyesi Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi
  • 02.04.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Şavşat Belediyesi Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Okunma Sayısı: 209 | 06.03.2020

Şavşat Belediyesi, sıfır atık konusunda yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında kamu kurumları sıfır atık yetkilileri, köy muhtarları ve ilçe halkının katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Şavşat Belediyesi Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam ve Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına kamu kurumları sıfır atık yetkilileri, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Artvin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde görevli Çevre Mühendisi M. Emre Seslikaya’nın sıfır atık konusunda yapılması gereken çalışmaları gösteren sunumunun ardından, toplanan dönüştürülebilen atıkların hangi süreçlerden geçerek dönüştürüldüğünü gösteren sunumu ile toplantıya devam edildi.

Şavşat Belediyesi’nin “Sıfır Atık” çalışmaları hakkında bilgi veren Şavşat Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan: “Belediyemiz atıkların toplanması ve yetkili firmalara teslimi konusunda çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Şavşat Çocuk Belediyesi öncülüğünde başladığımız dönüştürülebilir atıkların toplanması konusunda her geçen gün halkımızın da katılımıyla ilerleme sağlıyoruz. Daha yaşanabilir bir Şavşat için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Toplantı soru cevap kısmı ile sona erdi. Toplantının ardından katılımcılara Şavşat Belediyesi tarafından hazırlanan “Sıfır Atık” bilgilendirme broşürü ve poşet kullanımını azaltmak için bez çanta dağıtımı yapıldı.