Şavşat Belediyesi Zabıta Amirliği Ramazan Ayı Denetimi Yaptı
  • 14.12.2019
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Merkez Eczanesi
  • (04665171059)
Şavşat Belediyesi Zabıta Amirliği Ramazan Ayı Denetimi Yaptı

Okunma Sayısı: 865 | 22.05.2019

İlçedeki Tüm Fırın, Market ve Restoranları Denetleyen Şavşat Belediyesi Zabıta Amirliği, Ayrıntılı Hijyen Kontrolü Yaparak Belirlenen Kriterlerine uygun olup olmadığına bakılarak, çeşitli kontroller yaptı

Vatandaşların her zaman, temiz gıdalar tüketmeleri ve sürekli sağlıklı kalmaları için mücadele veren Şavşat Belediyesi Zabıta ekipleri ilçemizde ki fırın, restoran, marketler ile bütün gıda satışı yapan iş yerlerinde denetimler yaptı.

Denetimlerde halka gıda hizmeti ve satışı yapan işyerlerinde çalışan işçilerin, portör muayene kartları, iş elbiseleri, hamurun yapıldığı tekneler, yemeklerin yapıldığı mutfaklar, işçilerin saç sakal kontrolleri, soyunma odaları, hamurların bekletildiği odalar, gıdaların bekletildiği dolaplar, un çuvallarının saklandığı ambarlar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, etiketler, tuvaletlerin temizliği, ekmek gramajları, işyeri açma ruhsatları ve hafta sonu tatil ruhsatları tek tek kontrol edildi.

Yapılan denetim ve kontroller sonrası Şavşat Zabıta ekipleri, gerekeli kriterleri yerine getirmeyen iş yerlerine eksikliklerini tamamlamaları için işyeri sahiplerine süre verdi.

Yapılan kontrollerin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nihat Acar; denetlenmiş fırın, restoran ve marketlerde denetimlerin daha sonra da devam edeceğini ve halkın sağlığı ile ilgili her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını belirtti. Nihat Acar; “Hiçbir şey insan sağlığının üzerinde değildir. Bizler halkımıza sağlıklı ürünler yedirmek zorundayız. İnsan sağlığını tehlikeye düşürecek ve olumsuz olarak etkileyecek hiçbir şeyi göz ardı edemeyiz. Onun için bu konuda ilgili ekiplerimiz sürekli görevlerini en üst düzeyde yapacaklardır. Bu konuda tarafımızdan gerekli talimatlar verilmiştir. Bizim önceliğimiz insan sağlığıdır.” dedi.

Haber: Şavşat'ın Sesi Gazetesi