Şavşat Çocuk Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor
  • 24.04.2019
  • ° / Hafif Yağmur
Şavşat Çocuk Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor

Okunma Sayısı: 468 | 09.11.2018

Şavşat Belediyesi tarafından Eski Hastahane Alanı olarak bilinen ve KentPark yapım çalışmaları devam eden alanda Şavşat Çocuk Belediyesi, Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü’nün de katkıları ile ağaçlandırma çalışması yaptı.

KentPark alanında yapılan fidan dikimi programına Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun ve AK Parti İlçe Teşkilatı, daire amirleri, Çocuk Belediyesi üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program ve KentPark çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Öztürk: “Bilindiği gibi bulunduğumuz alan yıkılan eski Devlet Hastahanesi alanıdır. Geçtiğimiz yıl özellikle Daimi Milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla’nın da yoğun uğraşlarıyla bu alanı park alanı olarak Belediyemize tahsis edildi. Geçtiğimiz ay başladığımız park yapım çalışmalarında sona yaklaştık. Hedefimiz bu parkı ilçe merkezinde nefes alınacak bir alan haline getirmekti. Bugün bunun bir adımı olan fidan dikimi için burada bulunuyoruz. Bu parkın oluşturulmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ayrıca birbirinden önemli sosyal çalışmalarından dolayı Çocuk Belediyesi üyelerimizi de tek tek kutluyorum. Gerek fidanlama çalışmalarında gerekse fidanların tedarik edilmesi noktasında desteğini esirgemeyen Şavşat Orman İşletme Müdürü Sayın Mustafa Kesici’ye, İşletme Müdür Yardımcısı Sayın Murat Durmuş’a ve Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü personeline de çok teşekkür ediyorum. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Fidan dikim programı fidanların dikilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.