Şavşat Çocuk Belediyesi Yine İş Başında
  • 24.04.2019
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Merkez Eczanesi
  • (04665171059)
Şavşat Çocuk Belediyesi Yine İş Başında

Okunma Sayısı: 537 | 12.11.2018

“Patiler Mutlu Biz Mutlu” düşüncesiyle Şavşat Çocuk Belediyesi dostlarını aç bırakmamak için etkinlik düzenleyerek yaşam alanındaki yavruları besledi.

Belediye hizmetleri kapsamında yapımı devam etmekte olan Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi tamamlanıncaya kadar sokak hayvanlarının bakımı için oluşturulan yaşam alanındaki yavru patiler ve anneleri Çocuk Belediyesi üyeleri tarafından besleniyor.

Yapımı devam eden Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulunan ve Yaşam alanında sokak hayvanlarını besleyen Çocuk Belediyesi Üyeleri ile yapılan görüşmede; Sokak hayvanlarının yaşam haklarının korunması bizim sorumluluk alanlarımız içerisindedir. Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmamız ve karınlarını doyurmak için bir kap yemek bir kap su vererek onların yaşamalarına katkı sağlamalıyız. Bu her bireyin vatandaşlık görevidir. Biz Çocuk Belediyesi olarak bu konuya dikkat çekmek üzere girişimde bulunduk ve aynı duyarlılığı büyüklerimizden bekliyoruz dediler.

Cittaslow Çocuklarını bugünün ortakları olarak yönetimde söz sahibi yapan Belediye Başkanı A. Sinan ÖZTÜRK ise yapmış olduğu açıklamada: “Bizim bir sözümüz var: ‘Çocuk Aklı Deme, Çocuk Haklı’. Çocuklar bir kez daha haklı olduklarını gösterdiler. Duyarlı bir davranış sergileyerek dostlarını beslediler ve onlara sevgilerini göstererek örnek bir davranış sergilediler dedi.

Öztürk açıklamasının devamında ise; Gurbetçilerin ilçeden ayrılması ile sayıları gün geçtikçe artan ve yaşam alanında bakıma alınan sokak hayvanları aç ve bakımsız kalmasınlar diye Çocuk Belediyesi Üyeleri harekete geçerek süt, ekmek, kemik ve evlerinde biriktirdikleri yemek atıkları ile dostlarını besleyerek biz büyüklere de örnek oldular.

Geleceği güvenle bakan çocuklar yetiştirmek adına, hayvanlara dokunarak, hissederek, sahiplenen çocuklarda güven duygusu geliştiğinden Çocuklarımızı her konuda olduğu gibi sokak hayvanları konusunda da destekliyor “Biz bütün yaratılmışları seviyoruz yaratandan ötürü” bilinciyle hareket ediyoruz. Merhametli olmak, mükemmel olmaktan çok daha iyidir. Sokak hayvanlarımıza sahip çıkmak insanlık görevimizdir. Dedi ve Şavşat Çocuk belediye Başkanını ve meclis üyelerini duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti.