Şavşat'ın Altyapı Sorunu Çözülüyor
  • 02.04.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Şavşat'ın Altyapı Sorunu Çözülüyor

Okunma Sayısı: 757 | 18.02.2020

Şavşat İlçesi, Armutlu, Söğütlü ve Yeniköy Mahallesi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Bertarafı projesi hayata geçiyor.

“Söz Verdik Yapıyoruz”

Şavşat halkı ile birlikte daha güzel yarınlara temel atmak için yola çıkan Belediye Başkanı Nihat Acar “Söz verdik yapıyoruz” diyerek açıklamalarda bulundu.

2019 Yerel seçimlerinde Şavşat halkına vadettiği en önemli sözlerinden bir olan kanalizasyon ve yağmur suyu projesinin hayata geçtiğini ve projenin ihalesinin 18 Mart’ta yapılacağı bilgisini İller Bankası A.Ş. Genel Müdürü’nden aldığını ve bu güzel haberi ilçe halkıyla sabırsızlıkla paylaşmak istediğini dile getiren Başkan Acar projeye ait açıklamalarda bulundu: “Göreve geldikten sonra Şavşat’ımızın kanayan yaralarından olan ve bazı bölgelerimizde hiç olmayan hatta açıkta akan, bazı bölgelerde ise iflas etmiş durumda olan kanalizasyon ve yağmur suyu projelerini hayata geçirmek üzere hızlı bir şekilde Belediye Meclisi tarafından karar aldık ve İller Bankası A.Ş’ye yetki kararımızı ulaştırdık. Bütçe imkânlarımız yeterli gelmeyeceğinden hazır olan proje üzerinden kredi müracaatında bulunduk. Yaptığımız girişimler sonuç verdi ve çok şükür ihale aşamasına gelindi. 18 Mart 2020 tarihinde İller Bankası A.Ş tarafından ihalesi gerçekleştirilecek olan Kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı projelerinin ilk kazması Nisan ayında vurulacak dedi.

"Heyecanlıyız, Mutluyuz ve Umutluyuz"

Başkan Acar açıklamasının devamında: "Heyecanlıyız mutluyuz ve umutluyuz. Şavşat en az 20 yıl daha altyapı sıkıntısı çekmeyecek. Cittaslow Türkiye’nin önemli bir üyesi konumundaki Şavşat’ımızın kanalizasyon ve yağmur suyu sorununun çözme mutluluğunu bu coğrafyanın asıl bekçileri olan Şavşat halkı ile paylaşıyor hayırlı uğurlu olması dileklerimle projenin hayata geçmesinde büyük özveri gösteren Şavşat gönüllülerine minnetkâr olduğumu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.