Şavşat'ın Yeni Belediye Başkanı Nihat Acar Oldu
  • 19.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Şavşat'ın Yeni Belediye Başkanı Nihat Acar Oldu

Okunma Sayısı: 3693 | 05.04.2019

31 Mart 2019 Pazar Günü Yapılan Yerel Yönetimler Seçimleri Sonucuna Göre Şavşat Millet İttifakı Adayı Nihat Acar Kazandı.

Yapılan seçimlerde geçerli oyların %50,73’ünü alan Millet İttifakı Adayı Nihat Acar Şavşat Belediye Başkanlığını kazanırken Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Sinan Öztürk ise %47,31’ini aldı. Seçimlerde CHP Belediye Başkan adayı 1886 oy alırken Ahmet Sinan Öztürk 1759 Oy aldı. Belediye meclis seçimlerinde ise CHP %50,81; AK Parti %41,32; MHP %5,68; Saadet Partisi %1,34; BTP %0,44; TKP ise %0,41 oranında oy aldı.

Yapılan seçimler sonucunda seçimleri kazanan Nihat Acar yapmış olduğu açıklamada kesinlikle ayrımcılık yapmayacaklarını hak edenlerin hak ettikleri işlerde görev alacağını, hak hukuk adalet kavramını ön planda tutacağını ifade etti.

Acar, “Seçimleri kazasız belasız tamamladık. En önemli şeylerden birisi ilçemizde seçimlerin sükûnet içerisinde geçmesidir. Halk teveccühünü Millet İttifakı’ndan yana kullanmıştır. Bizleri tercih eden veya etmeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel bir Şavşat’ı beraberce şekillendireceğiz. Asla kırgınlıklar küskünlükler olmayacak. Seçim süresince sürekli söylediğimiz gibi kucaklayıcı bir belediyecilik yapacağız. İlçemizin menfaatleri ne gerekiyorsa onu yapacağız. Vatandaşımızı düşünerek sükûnet ortamı yaratılmak adına, herkesle konuşarak, uzlaşarak bir süreç yönetimi ortaya koyacağız.

Bu da beni çok mutlu etmektedir. Bu mutluluğuma katkıda bulunan tüm arkadaşlarıma, yoldaşlarıma, kadınından erkeğine herkese teşekkür ederim. Hep yanımda oldular. Çağdaş bir yürüyüşün temsilcisi olacağım. Seçim sonuçları Şavşat halkına armağan olsun. İnsanlarımız çeşitli konularda çok büyük sıkıntıları oldu. Bugün bunlar son bulmuş oldu. Sosyal Belediyeciliği ortaya koyacağız. Şavşat halkından buraya kadar olduğu gibi buradan sonrada destek istiyorum. Sakin şehrin sakinliğini hep beraber yaşayacağız. Şavşat göç veren değil göç alan bir ilçe olacak. Bizi bu göreve layık gördükleri için bütün Şavşat halkına çok teşekkür ediyorum. Şavşat için yolumuz açık olsun” dedi. Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra Millet İttifakına destek verenler Belediye Pasajı üzerinde davul zurna ve akordeon eşliğinde halay çekip horon oynadılar.

Kaynak: Şavşat'ın Sesi