Tayini Çıkan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda Yemeği
  • 18.02.2019
  • ° / Hafif Yağmur
Tayini Çıkan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda Yemeği

Okunma Sayısı: 626 | 09.07.2015

Artvin Valisi Kemal Cirit, tayini çıkan Vali Yardımcısı Hasan Ongu ile Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ve Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu onuruna veda yemeği verdi.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde verilen veda yemeğine Vali Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gençay, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Vali Yardımcıları Hasan Ongu ve Mehmet Ali Öztürk, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ile ilçe belediye başkanları katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Vali Kemal Cirit, memuriyetin kaderinde tayinlerin bulunduğunu belirterek; ”Memuriyet hayatının kendine has güzellikleri ve zorlukları vardır. Güzelliği çok farklı coğrafyalarda görev yaparken farklı insanlarla, farklı kültürlerle iç içe bir yaşam sergiliyorsunuz. Zor tarafı ise bunların sürekliliğini sağlamakta sıkıntı çekiyorsunuz. Bugün tayini çıkan arkadaşlarım benimle birlikte aynı tarihlerde Artvin’de göreve başladılar. Yaklaşık 2 yıl görev yaptıkları ilimize veda ediyorlar. Artvin’in küçük bir il olması dolayısıyla herkes birbirini tanıyor. Kamu kurum ve kuruluşları da birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı buluyor. Yani çok güzel ve huzurlu bir çalışma ortamı bulabiliyorsunuz.” dedi.

Temel felsefesinin insanlara gönlünü açarak hizmet etmek olduğunu ifade eden Cirit, ”Mülki İdare Amirleri olarak bizler vatandaşlarımızın hem mutlu günlerinde hem de üzüntülü günlerinde hep yanlarında olmalıyız. Cenazelerde bizim düğünlerde bizim diye düşünmeliyiz. Dolayısıyla bizler görev yaptığımız illerde ve ilçelerimizde yaşayan ahaliyi kendi ailemiz gibi görerek hizmet yapmalıyız. Yani görev yaptığımız bölgelerdeki insanlar bizim kocaman bir ailemizdir, bizler hizmete böyle bakarız. İnsanları yönetirken de gönüllerimizi açarak yönetmeliyiz diye düşünüyorum. Bu durum hem vatandaşlarımız için hem de görev yaptığınız personeliniz için geçerlidir. Sonuçta herkese insan olarak bakacaksınız” diye konuştu.

İlçelerde görev yapan kaymakamların çalışmalarından son derece memnun olduğunu belirten Vali Cirit; “Her ilçemizin kendine özgü ön plana çıkan özellikleri var. Her bir kaymakam arkadaşım görev yaptığı ilçesinin özelliklerine göre kendilerini konumlandırarak vatandaşımıza hizmet vermeye çalışıyorlar. Görevimiz süresince ilde üç seçim atlattık. Allah’a şükürler olsun ciddi denebilecek hiçbir olumsuzluk yaşanmadı. Kaymakamlarımızın özverili çalışmalarının yanı sıra Artvin insanımızın demokratik olgunluğunun büyük bir katkısı var. Artvinliler çok kadirşinas insanlardır. Artvinliye siz eğer bir adım yaklaşırsanız, size on adımla koşarak gelirler” dedi.
Konuşmaların ardından tayinleri çıkan vali yardımcısı ve kaymakamlara yeni görev yerlerinde başarılar dileyen Vali Cirit, görevde bulundukları süre içerisinde gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı Vali Yardımcısı Hasan Ongu ile kaymakamlara “Başarı Belgesi” ile kenti tanıtan plaket takdim etti.

| |   | | |