23 Nisan Büyük Coşkuyla Kutlandı
  • 02.06.2020
  • ° / Hafif Yağmur
23 Nisan Büyük Coşkuyla Kutlandı

Okunma Sayısı: 1112 | 23.04.2019

Başkanlık Koltuğuna Merve Meydan Oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Belediye Başkanlığı makamına temsili olarak Ahmet Fevzi İlkokulu öğrencisi Merve Meydan oturdu.

Ahmet Fevzi İlkokulu Okul Müdürü Özgür Uzun, Sınıf Öğretmeni Berna AYDİN, öğrenciler Merve Meydan, Azra Yılmazlar, Nihal Yazar ve Olgun Emir Temur ile birlikte Belediye Başkanlığına gelen gurubu kapıda karşılayan Belediye Başkanı Nihat Acar başkanlık koltuğunu Merve Meydana bıraktı.

Görevi devralan Merve Meydan birim amirleri ile bir toplantı gerçekleştirdi ve çocuklar adına isteklerini sıraladı.

Başkan Nihat Acar’ın öğrenciler ve öğretmenlere hediye takdiminin ardından hatıra fotoğrafı ile ziyaret sona erdi.

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Kutlamalar sabah saat 09:00’da Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenklerin sunumundan sonra kutlama programı Belediye Pasajı üzerinde devam etti. Kutlama programına Kaymakam Musa Göktaş, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Jandarma Komutanı V. Tğm. Mustafa Eroğlu, Askerlik Şubesi Başkanı V. Ast. Mehmet Demir, Emniyet Amiri V. Servet Orhan, Milli Eğitim Müdürü V. Fatih Bilici, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri Kaymakam Musa Göktaş ve Belediye Başkanı Nihat Acar’ın öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla devam etti.

Bilici: "Bu Bayram Dünyada Var Olan Tek Çocuk Bayramıdır"

İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Fatih Bilici günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Bilici konuşmasında: “Bugün 99 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan ilk Milli Meclis olan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü bayram yapalım diye çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.

Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun “Milletin Bağımsızlığını Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı Birlik ve Beraberlikti, Sevgiydi, Kardeşlikti, Barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönüllere tutuşmuş bir millet, çok yakın zamanda şahit olduğumuz gibi de birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele arkadaşlarını, ahirete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Konuşmanın ardından okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından şiirler okunup gösteriler sunuldu. Kutlama programı ortaokul öğrencilerinin jimnastik gösterileri ve halk oyunları gösterisi ile sona erdi.