Başkan Acar: "2018'de Yaşayan Şehir Ödülü Alan İlçemizi Yaşatan Şehir Ödülüne Hazırlıyoruz"
  • 19.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Başkan Acar: "2018'de Yaşayan Şehir Ödülü Alan İlçemizi Yaşatan Şehir Ödülüne Hazırlıyoruz"

Okunma Sayısı: 805 | 09.01.2020

Yaşayan Şehirler Platformu ve 9 Eylül Üniversitesi iş birliği ile 2018 yılında “Umut Işığı” kategorisinde yılın ilçesi seçilen ilçemizin ödül sertifikasyonu Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Sayın Alper Akın tarafından Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar’a takdim edildi. Ziyarete Öğretim Görevlisi ve Cittaslow Türkiye Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sayın Murat Barkan, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Seçkin Kurt’ta eşlik ettiler.

Şehir ödülleri ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerimizin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak yaşayan şehirler platformu tarafından düzenlenmektedir.

Platform Başkanı Alper Akın; “Yaşayan şehirler projesi, şehirlerin kentsel kalkınma hedeflerini kazandırmaya yönelik adımlar bütünüdür. Bizler bu bütünün her bir parçası ile tüm paydaşlarımızın desteği, yerel yönetimlerimizin iş birliği ile şehirlerimizin geleceğini aydınlatmaya devam edeceğiz. Değerlerimizi koruyup, yöre halkına kazandırıp, sürdürülebilir bir yaşam oluşturmalıyız” dedi.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar; “Yerel yöneticiler olarak temel belediyecilik dışına çıkarak, gelecek nesillere yaşayan ve yaşatan şehirler bırakmalıyız” açıklamasına yer verdi.