Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı
  • 04.06.2020
  • ° / Hafif Yağmur
  • Nöbetçi Eczane:
  • Özışık Eczanesi
  • (04665173200)
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

Okunma Sayısı: 411 | 24.11.2019

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar kutlama mesajı yayınladı:

24 Kasım 1928’de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı ile onurlandırılmıştır.

Eğitim sistemindeki köklü değişiklikler, fedakar öğretmenlerimizin gayretleri ile ülkemizi o günkü karanlık günlerden bugünkü aydınlık ve çağdaş günlere taşımıştır.

Başöğretmenimiz Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev büyük önem arz etmektedir. Öğretmenlik, bilgeliği ve erdemliği temsil eden çok önemli bir meslektir. Bu açıdan baktığımız zaman, yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. O yüzden öğretmenlerimizi sadece ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hatırlamamalı, onlara hak ettikleri saygı ve değeri eğitime sunacağımız katkılarla göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine önemli ve kutsal görevi yerine getiren bütün öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere hakkın rahmetine kavuşmuş olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.”

Nihat ACAR
Belediye Başkanı