Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar Gaziler Günü Mesajı Yayınladı
  • 05.08.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar Gaziler Günü Mesajı Yayınladı

Okunma Sayısı: 603 | 19.09.2019

Belediye Başkanımız Sayın Nihat ACAR, Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele veren gazilerimiz, Türkiye’nin medar-ı iftiharı ve aynı zamanda vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın Türk milleti için bir vatan haline dönüşmesinde, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadelenin önemi büyüktür.

Vatanın bağımsızlığı uğruna canlarını ve kanlarını veren şehitlerin ve gazilerin hiçbir zaman ne millet ne de devlet tarafından asla unutulmayacağı bir gerçektir. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatan olmuştur. Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazife olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıklarıyla her zaman gurur kaynağımız olan gazilerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anıyorum.

Nihat ACAR
Şavşat Belediye Başkanı