Çocuk Belediyesi Meclis Üyelerinden "Sevgi ve Sorumluluk Projesi"
  • 28.01.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Çocuk Belediyesi Meclis Üyelerinden "Sevgi ve Sorumluluk Projesi"

Okunma Sayısı: 603 | 17.06.2019

Karnelerini Velilerine teslim eden kocaman yürekli çocuk belediyesi meclis üyelerinden “Sevgi ve Sorumluluk Projesi”

Her alanda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Çocuk Belediyesi üyeleri sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezindeki yavru dostlarının karınlarını doyurmak için hazırladıkları bağış kutusu ile ilçe esnafını dolaşarak dostlarına şefkatli ellerin uzanmasını sağladılar

Sokakta yaşayan sahipsiz can dostlarını olumsuz hava şartlarından korumak ve barınabilecekleri sağlıklı alanlar oluşturmak için, sürekli ve düzenli olarak karınlarını doyurup bakımlarının yapılmaya başlandığı merkezdeki dostlarına süt ve mama olsun diye topladıkları bağışları ihtiyaç oldukça kullanılmak üzere kendileri saydı ve Çocuk Belediyesi hesaplarına yatırarak sevgi ve paylaşma kavramlarını öğrendiler.

Sosyal projeler yürüten Çocuk Belediyesi üyeleri Belediye Veteriner Hekimi Alper Kürşat Özcan refakatinde yaptıkları bağış toplama esnaf ziyaretleri sırasında yapılan görüşmede; Dostlarının karınlarını doyurmak için yürüttükleri projelerin anlamlılarına bir yenisini kattığımız için çok mutluyuz. "Hayvanlara katkı sağlamak için bir kampanya başlattık. Onlara destek olmalıyız, kötülük yapmamalıyız. Artık onlardan korkmuyoruz. Sokaklar bizim olduğu kadar dostlarımızındır. Kampanyalar düzenleyerek sokakta ve barınakta yaşayan hayvanları besleyeceğiz ve projelerimiz devam edecek ifadelerine yer verdiler.

Belediye Başkanı Nihat ACAR ise yaptığı açıklamada: Çocukların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaları gerçekten çok duygulandırıcı. Yaz tatilin ilk gününde bu isteği gördükten sonra Çocuklara Hayvan sevgisini erken yaşta öğretmek için belediyemiz özel programlar yapmaya devam edecektir Bizde kurum olarak yetiştirdiğimiz çocuklarımızın temelden bu değerleri kazanmaları gerektiğine inanıyoruz. İnsanlara, hayvanlara, doğaya duyarlı bireyler yetiştirmek biz büyüklerin asli görevidir. En yakınımızda bulunan sokak hayvanlarına vereceğimiz bir kap yiyecek ve su bizleri duyarlı ve sorumluluk sahibi bireyler haline getirecektir. dedi.

Başkan ACAR açıklamasının devamında; Çocuk Belediyesi Üyeleri tarafından düşünülen sokak hayvanlarına yardımı hedef alan projede paylaşmanın önemini bir kez daha kavradıklarını belirterek, özellikle sokakta ezilmekten kurtarmak için barınağa alınan küçük yavrular için iş başına geçen çocukların uygulamadan gayet memnun olduklarını, Çocuk Belediyesinin yürüttüğü her bir projenin birbirinden değerli olduğunu, Bu uygulama ile beraber sokak hayvanlarından şikayetin azalacağını ve herkesin evinin önüne bir kap koyarak sokak hayvanlarını besleyeceklerini, hayvanların bakım ve rehabilitasyonu için Çocuk Belediyesi hesabına bağış yapılacağını düşündüğünü dile getirdi.

Çocuk Belediyesi Üyelerini bu anlamlı projelerinden dolayı tebrik ettiğini, kentin tüm çocuklarının yaptıkları çalışmalara her zaman destek olacağını ve daima onların yanında olacağını söyledi.