Şavşat Belediyesi Tarımsal Kalkınma Projesini Hayata Geçiriyor
  • 20.09.2020
  • ° / Hafif Yağmur
Şavşat Belediyesi Tarımsal Kalkınma Projesini Hayata Geçiriyor

Okunma Sayısı: 1562 | 11.06.2019

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın seçim vaatleri arasında bulunan ilçede Tarımsal Kalkınma Projesi yaklaşık 20.000 m2’lik alanda yapılan ilk çalışma ile hayata geçiyor.

Hınzat Mevki olarak geçen ve Yöresel Ürünler Depolama, İşleme ve Paketleme tesisinin de yapıldığı alanda bulunan 20.000 m2’lik arazide ilk çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Nihat Acar’da çalışmaları yerinde takip etti. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Acar: “İlçemiz tarım alanları ve toprak verimliliği açısından çok verimli arazilere sahip bir ilçe. Hınzat mevkiinde bulunan bu arazilerin bir kısmı belediyemize bir kısmı ise şahıslara ait ve yıllardır atıl bir şekilde duruyor. Tarımsal Kalkınma Projemizi gerçekleştirmek için yaptığımız ön araştırmalarda da bu alanın tarıma oldukça uygun olduğu belirlendi.

Bu arazide ürettiğimiz ürünlerin yapımı tamamlanmak üzere olan Yöresel Ürünler Depolama, İşleme ve Paketleme tesisinde paketlenerek gerek internet üzerinden gerekse ilçe merkezimizdeki esnaflarımıza satışını yapacağız. Bugün burada, Yerel seçimlerde hemşerilerimize verdiğimiz vaadi gerçekleştirmenin mutluluğunu da yaşıyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Hınzat mevkiinde bulunan yaklaşık 20.000 m2’lik alan traktörle sürülerek tohum ekimine hazırlandı. Tohumların ise önümüzdeki günlerde ekilerek çalışmaların tamamlanması planlanıyor.